Statybinės technikos atsarginės dalys – alternatorius ir generatorius
Technikos įkrovimo sistemą sudaro trys pagrindiniai komponentai: akumuliatorius, įtampos reguliatorius ir kintamosios srovės generatorius ar alternatorius. Tiek generatorius, tiek alternatorius – du prietaisai, generuojantys elektros energiją, tačiau turi skirtingus elektros proceso apdirbimo tipus. Iš tiesų, alternatorius yra generatoriaus tipas. O abiejų prietaisų tikslas – konvertuoti mechaninę energiją į elektrinę.
Alternatorius paprastai yra tvirtinamas šalia variklio priekyje ir varomas alkūninio veleno, kuris stūmoklių judėjimo dėka aukštyn ir žemyn paverčia į cirkuliacinį judėjimą. Dauguma kintamosios srovės alternatorių montuojami naudojant laikiklius, kurie prisukami prie variklio. Vienas iš laikiklių paprastai pritvirtinamas fiksuotoje pozicijoje, o kitas yra reguliuojamas, kad priveržtų prie variklio diržo.
Alternatorius kintamosios srovės energiją sukuria elektromagnetų dėka, kai magnetinis laukas sukasi statoriaus viduje. Indukcinės ritės, indukuoja kintamosios elektros srovės stiprumą amperais starterio apvijose. Reguliuojančio mechanizmo dėka įtampa sureguliuojama ir padaroma nuolatine. Kuri ir keliauja į technikos elektros sistemą.
Dauguma alternatorių yra maži ir lengvi. Apytiksliai kokoso dydžio kintamosios srovės alternatoriaus išorinis korpusas yra pagamintas iš aliuminio, nes lengvas metalas nemagnetina. Tai svarbu, nes aliuminis išsklaido milžinišką šilumą, gaunamą gaminant elektros energiją. Atidžiai apžiūrėję alternatorių, pamatysite, kad jo priekinėje ir galinėje pusėje yra ventiliacijos angos. Tai padeda išsklaidyti šilumą. Geras aušinimas yra būtinas alternatorius efektyvumui užtikrinti, dažniausiai jie turi aliuminio korpuso aušinimo ventiliatorius.
Sugedo generatorius ar alternatorius statybinei technikai? Ieškote Haulotte, Genie, Skyjack, Manitou, Upright technikai atsarginių dalių? Kreipkitės! greitas pristatymas, platus asortimentas ir gera kaina.